Nedávné Newslettery

Covid-19 - Aktualizované informace Nizozemí

Nové podmínky pro vycestování do Nizozemí, které jsou platné od 16. března 2021.

Podle nového opatření nizozemské vlády, které platí od úterý 16. března 2021, dochází ke změně podmínek při cestování do Nizozemska a zároveň i pro přestup v Amsterdamu. Cestující, kteří přestupují na letišti v Amsterdamu na navazující let, mají nyní nově povinnost doložit pouze negativní výsledek RT-PCR testu (max. 72 hodin od provedení). Nepotřebují již dokládat antigenní test, který doposud nesměl být starší než 4 hodiny před odletem a cestující jej tak museli podstoupit přímo na letišti před odbavením na let. Díky nově nastaveným podmínkám se tedy zjednoduší přestup na navazující lety z Amsterdamu do dalších destinací.

Pokud cestující potřebuje vstoupit na území Nizozemska (mimo letiště), musí rovněž doložit negativní RT- PCR test provedený nejpozději 24 hodin předem, případně doložit kombinaci RT-PCR testu (max. 72 hodin od provedení) a zároveň i negativní výsledek antigenního testu, který ale bude proveden maximálně 24 hodin předem.

K otestování přímo na Letišti Václava Havla Praha je možné i nadále využít zdejší odběrové místo. To se však s ohledem na nové podmínky pro vycestování do Nizozemí vrací ke své původní otevírací době. Otevřené bude již standardně, tj. denně od 4.00 do 24.00 hodin.  

Podrobné informace o aktuálně platných podmínkách pro vstup do Nizozemska naleznete zde: https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/visiting-the-netherlands-from-abroad/mandatory-negative-test-results-and-declaration a https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/visiting-the-netherlands-from-abroad/mandatory-negative-test-results-and-declaration/requirements-pcr-test-result.

Přímé spojení z Prahy do Amsterdamu aktuálně nabízí letecká společnost KLM Royal Dutch Airlines.