Nedávné Newslettery

Aktuální informace k cestování Slovensko + omezení překročení státní hranice ČR

Informace k cestám na Slovensko – od 17. února 2021 dojde k zpřísnění pravidel.

Osoby přijíždějící na Slovensko z České republiky se musejí prokázat negativním antigenovým nebo RT-PCR testem na onemocnění COVID-19 ne starším 72 hodin; tato možnost cestování končí dne 16.2.2021. Od 17.2.2021 je nutno se registrovat prostřednictvím formuláře e-hranice, nastoupit domácí karanténu a nejdříve  8. den se nechat otestovat.


Formulář e-hranice

Výjimky:
Úplná výjimka z povinnosti negativního testu, registrace i karantény platí i nadále pro tranzit či řidiče mezinárodní dopravy.  

Přeshraniční pracovníci, studenti, umělci aj. mohou přijet bez registrace a karantény, musí mít ale při příjezdu negativní test ne starší 14 dnů (do 16.2.2021) nebo ne starší 7 dnů (od 17.2.2021); použít lze antigenový i PCR test.

Na Slovensku platí tzv. COVID automat, který dělí slovenské okresy pro čtyř stupňů v závislosti na epidemiologické situaci  a pro tyto stupně stanoví omezení volného pohybu (dle účelu jsou některé cesty možné bez testu, jiné jen s testem ne starším 7, resp. 14 či 21 dnů).
Pro využití hromadné dopravy je potřeba negativní test ne starší 7 dnů.

Detailní informace o platných opatřeních včetně případných výjimek jsou zveřejněny na webových stránkách Velvyslanectví ČR v Bratislavě

__________________________________________________________

Aktuální "Ochranné opatření - omezení překročení státní hranice ČR" s účinností od 15.2.2021.

Na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR naleznete kromě aktualizovaného "Ochranného opatření" také aktualizovaný seznam zemí a vzorové "Lékařské potvrzení o prodělání onemocnění covid-19 k doložení při cestě do ČR".