Nedávné Newslettery

Všechny přílety do USA a lety KLM

Všechny přílety do USA vyžadují negativní test Covid-19

Americká střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) podepsala příkaz, který vyžaduje, aby všichni cestující vstupující do země letecky předložili negativní výsledek testu Covid-19 před svým letem.

Tento krok, který vstoupí v platnost 26. ledna, následuje podobná opatření, která vstoupí v platnost v Anglii příští týden.

Všichni cestující budou povinni „absolvovat virální test (test na aktuální infekci) do tří dnů před odletem do USA a podložit písemnou dokumentaci o výsledku laboratorního testu (v papírové nebo elektronické kopii) letecké společnosti nebo poskytnout dokumentace o zotavení z Covid-19 “.

 

Více informací ZDE

KLM od zítra zastaví všechny dálkové lety a některé evropské

Nizozemská letecká společnost KLM se chystá od pátku 22. ledna pozastavit provoz všech dálkových letů a také některých evropských letů. Letecká společnost tak reaguje na nová zpřísněna opatření, které má nizozemská vláda dnes schválit.

Nové požadavky, které má vláda schválit se týkají i leteckých cestujících. Nové požadavky stanovené vládou vyžadují, aby cestující měli negativní antigenní test COVID-19 ne starší než 4 hodiny před odletem do Nizozemska. Cestující musí mít navíc také negativní výsledek z testu PCR ne starší než 72 hodin, aby mohli být vpuštěni na palubu letadla.

„Nemůžeme riskovat, že by naši zaměstnanci někde uvízli.“ Z tohoto důvodu zastavujeme všechny mezikontinentální lety od pátku a všechny lety do evropských destinací, kde musí členové posádky přenocovat, “uvedlo KLM. Dočasně má být pozastaveno okolo 270 letů.