Nedávné Newslettery

Covid-19 - Aktualizované informace Španělsko, Německo, Maďarsko

Španělsko

S účinností od 14.11.2020 schválila španělská vláda pro autonomní oblast Kanárské ostrovy dekret, na jehož základě bude po všech turistech přijíždějících na ostrovy vyžadován negativní výsledek testů na covid-19.
Požadavek se bude týkat pouze těch, kdo budou ubytováni v hotelech a ubytovacích zařízeních a testy bude vyžadovat ubytovatel. Test bude možné podstoupit i po příletu na ostrovech, nicméně ubytovací zařízení bude muset zajistit izolaci turisty na pokoji, dokud nebude znám výsledek testu.

 

Německo

V neděli 8.11. 2020 byla spuštěna elektronická registrace cestujících přijíždějících do Německa z rizikových zemí, tj. včetně ČR. Více zde: https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/nemecko_prijata_opatreni_platna_od_2_11.html

 

Maďarsko

Nová omezení v zemi vstoupí v platnost od půlnoci z úterý 10.11. na středu 11.11.2020
Od 20:00 do 5:00 platí zákaz vycházení. Během tohoto období můžete být na ulici pouze při cestě z a do práce nebo z jiných mimořádných důvodů.
Restaurace se zavírají, možný je pouze rozvoz domů. Mohou být otevřeny pouze jídelny. Obchody, kadeřnictví a malé řemeslné služby se zavírají v 19:00.
Hotely mohou přijímat hosty pouze pro obchodní účely, nikoli turisty.
Rodinných setkání nebo soukromých akcí se může zúčastnit max. 10 lidí.
Sportovní zápasy se budou konat bez diváků.
Venkovní masové sporty pod širým nebem jsou také zakázány, lze provádět jenom individuální sportovní aktivity.
Zařízení pro volný čas budou uzavřena - muzea, divadla, tělocvičny, kina a zoologické zahrady.
Další informace na web Zastupitelského úřadu ČR v Budapešti (www.mzv.cz/budapest)