Nedávné Newslettery

Covid-19 - Zákaz vstupu do určitých zemí + další informace

během dnešního dne vydá Ministerstvo zdravotnictví ČR nové Ochranné opatření pro cesty do zahraničí, a to v návaznosti na včerejší jednání vlády.

 „Vláda projednala také nové ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví, které reaguje na hrozbu zavlečení agresivnějších mutací koronaviru – brazilské a jihoafrické – na území České republiky. Ministerstvo zdravotnictví proto českým občanům a dalším osobám s bydlištěm na území České republiky od 26. února do 11. dubna až na neodkladné výjimky zakázalo vstup do zemí s extrémním rizikem výskytu těchto mutací. Konkrétně se jedná o Botswanu, Brazílii, Eswatini (Svazijsko), Jihoafrickou republiku, Keňu, Lesotho, Malawi, Mosambik, Tanzánii (včetně ostrovů Zanzibar a Pemba), Zambii a Zimbabwe.“

Vláda mj. také schválila Od 1. března kompenzace za plošné testování ve firmách a rovněž u OSVČ. Každý zaměstnanec nebo živnostník získá příspěvek na čtyři rychlotesty/měsíc.

________________________________________________

Maledivy - obdobně upravené tzv. nedoporučení cestovat může být i pro oblast Malediv.

V destinace se testy provádí, kredibilita je zpochybnitelná. Velká míra nákazy covid – doporučení necestovat do těchto destinací.

SAE – nově nelze ze strany klienta při pozitivním testu vybrat místo, kde stráví povinnou karanténu. Je mu místo pevně přiděleno, nelze měnit.

Německo –průjezd zemí se prozatím nedovoluje ani diplomatům z ČR.

MZV ČR upozorňuje na laxní přístup turistů, kteří se vracejí ze zahraničí. Nehlásí se a nepodstupují druhý test po jejich návratu, současně často není dodržena ani karanténa.

 ACK ČR opakovaně upozornila na chybu Příjezdového formuláře, kde stále není možné rozlišit ostrovy vs. pevnina i s ohledem na rozdílnost kategorií, kam je ČR zařazuje (opakovaně MZV ČR předává na naši žádost MZdravotnictví). Týká se zejména Španělska a Kanárských ostrovů, Portugalska a Madeiry.