Nedávné Newslettery

Covid-19 - Aktualizované informace Evropa a ostatní

COVID-19. Aktuální seznam zemí s nízkým rizikem nákazy s účinností od 11. ledna 2021 je zveřejněn na webových stránkách  Ministerstva zdravotnictví ČR.

 

Rakousko – cesty na letiště s odletem z Vídně jsou stále dovoleny. Viz zde. Antigeny jen pro úzký okruh osob.

Od pátku 15. ledna 2021 bude před vstupem do Rakouska vyžadována povinná elektronická registrace (Pre-Travel-Clearance – PTC). Registraci nemusí vyplňovat osoby, které při příjezdu nepodléhají testu/karanténě. Po zadání všech potřebných údajů vám bude zasláno automaticky generované potvrzení na uvedenou e-mailovou adresu, které předložíte (vytištěné či v telefonu) případné kontrole. Pokud nemáte možnost vyplnit formulář elektronicky, můžete tak učinit i ručně. Upozorňujeme, že za neposkytnutí údajů hrozí osobám pokuta až do výše 1450 EUR.

Více informací na webu Velvyslanectví ČR ve Vídni.

Německo  - je možné očekávat zpřísnění ze strany Německa.

Velká Británie – opakujeme, že bude VB kontrolovat již před vstupem do letadla PCR testy klientů (plus povinná karanténa pro Čechy). Některé letecké společnosti nepouštějí na palubu letadel ani cestující při tranzitu přes VB do zemí, kde není PCR test povinný.

 

Země mimo EU

Diskutuje se vyřazení tří destinací: Jižní Korea, Japonsko a Thajsko.

USA – možná USA také zavede požadavek PCR testu, ačkoliv cestování není prozatím uvolněno pro turismus.

V příštím týdnu proběhne EU jednání k antigenním testům na unijní úrovni. Pokud by došlo ke shodě a bylo by ze strany EU doporučení k využití antigenních testů, MZ ČR by pak mohlo lépe reflektovat využití antigenních testů pro ČR.